Klara Sečnik, violina
Hermina Hudnik, klavir
*
Gaber Avsec, klarinet
Stanislav Krutilov, klavir
Spored:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791):
Sonata za violino in klavir št. 21 v e-molu, K. 304
Allegro
Tempo di menuetto
Camille Saint-Saëns (1835–1921):
Introdukcija in Rondo capriccioso, op. 28
Nenad Firšt (1964):
Something wild za violino solo
Henryk Wieniawski (1835–1880):
Caprice št. 7, op. 10, »La cadenza«
*
Uroš Krek (1922–2008):
Sarabanda za Natašo
Johannes Brahms (1833–1897):
Sonata za klarinet in klavir št. 1 v f-molu, op. 120
Allegro appassionato
Andante un poco adagio
Allegretto grazioso
Vivace
Klara Sečnik se je rodila leta 2004 v Ljubljani. Pri štirih letih je začela izobraževanje pri Špeli Mivšek po Williamsovi metodi. Kmalu se je pridružila otroškemu zborčku pri Glasbeni matici Ljubljana. Pri prof. Darinki Fabiani je zaključila prvih pet razredov violine, šestega pri prof. Alenki Mežan. Z učenjem violine je nadaljevala pri prof. Arminu Sešku, pri katerem je zaključila 8. razred violine in se vpisala na Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana. Prof. Sešek je njen mentor še danes. Na številnih tekmovanjih doma in v tujini dosega najvišje rezultate: Internacionalni susreti violinista Sremski Karlovci 2019 - zlato priznanje, prva nagrada in posebno priznanje Ružica Kovač; Ars Nova international competition Trst 2019 - zlato priznananje; tekmovanje Matije Bravničarja 2021 - zlato priznanje, druga nagrada; Sonus op. 6 Križevci 2021 - zlato priznanje, prva nagrada; TEMSIG 2021 - zlata plaketa, tretja nagrada; Internacionalni susreti violinista 2022 v Sremskih Karlovcih - prvo mesto, prva nagrada; Sonus op. 7 Križevci 2022 - zlato priznanje, prva nagrada, prvo mesto; tekmovanje Tartini - prva nagrada. Leta 2021 je igrala solo v Zagrebu v dvorani Lisinski, leta 2022 v Novem Sadu in v Zagrebu. Leta 2022 je imela v Glasbenem dvorcu pri mlinu tudi svoj prvi recital. Znanje izpopolnjuje na seminarjih (prof. Wonji Kim Ozim idr.), na poletnih taborih (Amadeo festival, Grožnjan) in drugje.
Hermina Hudnik je diplomirala na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu prof. Andreja Jarca. Deluje kot korepetitorka na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana. Nastopa v duu z violončelistom Milanom Hudnikom in drugimi slovenskimi glasbeniki.
*
Gaber Avsec je začel svojo glasbeno pot v Glasbeni šoli Kranj pri prof. Evi Krajnčan, nadaljeval pa na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana v razredu prof. Dušana Sodje. Zdaj obiskuje pripravljalni tečaj na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost v Gradcu, kjer je učenec prof. Geralda Pachingerja. Udeležil se je številnih tekmovanj, med zadnjimi dveh mednarodnih: v Carlinu, kjer je prejel drugo nagrado, ter v Varaždinu prvo nagrado. Na državnem tekmovanju TEMSIG je dosegel zlato plaketo in drugo nagrado. Nastopil je tudi kot solist s Komornim godalnim orkestrom Slovenske filharmonije in s Simfoničnim orkestrom Kaunaške filharmonije. Redno se izobražuje na seminarjih pri profesorjih, kot so: Andreas Schablas, Rupert Fankhauser, Massimiliano Miani in Blaž Šparovec. V letu 2021 je igral v mednarodnem mladinskem orkestru Royal Concertgebouw Young pod taktirko Daniela Hardinga.
Pianist Stanislav Krutilov je srednjo glasbeno šolo končal z odliko v rodni Samari v Rusiji, kjer je kot solist večkrat nastopal s tamkajšnjimi simfoničnimi orkestri – s filharmonijo, z opero in z orkestrom samarske srednje glasbene šole. Je večkratni dobitnik nagrad na klavirskih tekmovanjih v Samari, najbolj odmevni sta nagradi s tekmovanja za najboljšo izvedbo koncerta z orkestrom (2001) ter s tekmovanja Muravjova (2003). Študij je nadaljeval na Akademiji za glasbo v Ljubljani, kjer je v razredu zasl. prof. Dubravke Tomšič Srebotnjak diplomiral z najvišjo oceno summa cum laude. V sezoni 2008 je z Orkestrom RTV Ljubljana pod taktirko En Shaa izvedel Koncert za klavir in orkester Aleksandra Skrjabina in za izvedbo prejel Prešernovo nagrado Akademije za glasbo.