JESENSKE SERENADE

Urša Poglajen, Zala Pavšič, 1. alt
Špela Pavlič Kos, Mateja Potrebuješ Simonič, 2. alt
Umetniški vodja: Erik Šmid

Koncert z besedo povezuje Dejan Pevčević.
Besedila je izbral Dejan Pevčević.

Jože Privšek, prir. Samo Ivačič:
Vozi me vlak v daljave (Aleksander Skale)

Prleška ljudska, prir. Janez Močnik:
Fse kaj lazi

Prekmurska ljudska, prir. Radovan Gobec:
Vöra bije

Prekmurska ljudska, prir. Katarina Pustinek Rakar:
Zrejlo je žito

Gustav Ipavec, prir. Radovan Gobec:
Predica (Anton Martin Slomšek)

Belokranjska ljudska, prir. Jakob Jež:
Igraj kolce

Ljudska iz Adlešičev v Beli Krajini, prir. Ambrož Čopi:
Se tičice lepo pojo

Belokranjska ljudska, prir. Matija Tomc:
Pobelelo pole

Ljudska, prir. Slavko Mihelčič:
Dolenjski furmani

Ljudska iz Koštabone v Istri, prir. Ambrož Čopi:
Jes ti bon kipila

Slovenska ljudska, prir. Slavko Avsenik ml.:
Jaz pa pojdem na Gorenjsko

Peter Jereb, prir. Ana Tori:
Pevec (Vida Jeraj)

Peter Jereb, prir. prir. Ana Tori:
Zimska noč (Leopoldina Leskovec)

Rok Švab, prir. Nataša Kocjančič:
Ti in jaz (Adi Smolar)

Oto Pestner, prir. Andreja Hrvatin:
Vse je lepše, ker te ljubim (Elza Budau)

Adi Smolar, prir. Nataša Kocjančič:
Na travniku (Adi Smolar)

ŽENSKA VOKALNA SKUPINA LIPA deluje v okviru Pevskega društva Lipa Litija. V skladu s 133-letno tradicijo društva aktivno sooblikuje kulturno življenje v Litiji. Zavezanost zborovski glasbi in negovanje lokalne ustvarjalnosti so člani društva med drugim okronali ob 150-letnici rojstva litijskega skladatelja Petra Jereba, in sicer z izdajo notne zbirke njegovih skladb ter s koncertom, na katerem so bile te skladbe predstavljene. V pretklosti so dekleta že sodelovala z mnogimi zvenečimi imeni popularne glasbe, kot so: Oliver Dragojević, klapa Šufit, rock skupina Bohem in Ansambel Roka Žlindre, v novembru pa so nastopile na seriji koncertov s Prifarskimi muzikanti ob njihovi tridesetletnici delovanja. Najraje posegajo po dragocenostih iz zakladnice slovenske ljudske in umetne glasbe, v preteklosti pa so se veliko posvečale tudi raziskovanju klapskih napevov. Uspešno se udeležujejo festivalov doma in v bližnji soseski: leta 2015 so na festivalu Omišljanska rozeta prejele tretjo nagrado, tako po izboru občinstva kot tudi žirije. Med odmevnejše dosežke zasedbe sodi tudi posebno priznanje za izvedbo skladbe Jadro slovenske skladateljice Nane Forte na regijskem tekmovanju odraslih pevskih skupin novembra istega leta. Skupino sestavljajo Katja Kotar Odlazek, Irma Hostnik, Eva Dobravec, Ana Kolarič, Urša Poglajen, Zala Pavšič, Mateja Potrebuješ Simonič in Špela Kos. Njihov umetniški vodja je Erik Šmid.

DEJAN PEVČEVIĆ o sebi pravi: “Sem otrok Jugoslavije, rojen v zasneženi Ljubljani in od takrat živim pod Kamniško-Savinjskimi Alpami. Nekega dne sem iz radovednosti pogledal v gledališče in se zaljubil v odrske deske. Ta ljubezen me je peljala po akademijskem dvorcu od zvedavega študenta, preko diplomanta, do magistra umetnosti. Med študijem in po njem sem se profesionalno igral tako v institucionalnih igralnicah (MGL, SMG, SLGC, RTV SLO, APT, MGP, Mini teater, CD …) kot tudi izven njih (ŠKUC teater, GML, Flota, KUD France Prešeren, Glasbena matica itn.). Poklicno sem deloval doma in v tujini. Najbolj zanimive igre, med tistimi, ki vam jih lahko zaupam, so bile: zvedavost v monodrami Otročarije, varanje v gledališki predstavi Igra s pari, ples v Bariju, zavajanje v TV nanizanki Daleč je smrt, lebdenje v breztežnosti s predstavo GØ, poetika Jesenskih serenad, ljubljenje v filmu Deževanje, vojskovanje za Osvoboditev Primorske, potem je tu še radijska igra Sveta Barbara, režija gibljivih slik, npr. film Adrenalinc ter ostale stvaritve (86). Višek časa in energije vlagam v vse, kar miga in giba, npr.: surfanje, prijateljevanje, vandranje po svetu, potapljanje v knjigo ali morje, hribolazenje, plesno migotalkanje ...”

| | DEC 18 SRE

JAZZ MLADIH, 18.12.2019

Javni koncert Oddelka za jazz in zabavno glasbo Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana 19:00, Konservatorij za glasbo in balet, Mala dvorana 2