JESENSKE SERENADE

RAZKRITE PESMI

Kontrabant
Béla Szomi Kralj, harmonika, klasična kitara, buzuki, vokal
Dušan Železnikar, kitara, buzuki, kljunasta flavta, vokal
Pál Szomi, bobni, cajon, kitara, vokal
Gašper Povše, violina, mandolina, vokal
Matijas Severhen, bas čelo, bas kitara, bobni, vokal
Kika Szomi Kralj (občasna gostja), vokal, klarinet, blok flavta

Skupina igra t.i. world music, posodobljeno akustično in stilsko zelo različno glasbo. V besedilih so uporabili poezijo vrhunskih slovenskih in madžarskih pesnikov. Pojejo v vsaj petih jezikih.Skupina igra t.i. world music, posodobljeno akustično in stilsko zelo različno glasbo. V besedilih so uporabili poezijo vrhunskih slovenskih in madžarskih pesnikov. Pojejo v vsaj petih jezikih.

Skupina KONTRABANT deluje od leta 1994. Neguje in združuje kakovostno akustično etno, folk, country in druge zvrsti glasbe v slovenskem, madžarskem, srbohrvaškem, romskem, židovskem, angleškem  jeziku  in s pridihom teh tako različnih kultur.  Besedila njihovih skladb so avtorska dela pesnikov iz Slovenije, ki pišejo v slovenskem, madžarskem in romskem jeziku ter v prekmurskem narečju. Kontrabant je pustil pečat v slovenskem prostoru s številnimi albumi in uspešnicami, nekatere med njimi, npr. Regrat v salat in Prekmurje, moje Prekmurje pa so v Sloveniji ponarodele. Za svoje delo si je Kontrabant prislužil več nominacij za slovensko glasbeno priznanje zlati petelin. Pod imenom Nepridiprav so izdali tudi dva zelo popularna CD-ja za otroke, kot producenti in glasbeniki pa so sodelovali tudi pri nastanku dveh CD-jev s slovensko ljudsko glasbo. Do danes so izdali 12 albumov.  Skupina je od ustanovitve zamenjala kar nekaj članov, trenutno pa šteje pet glasbenikov. Vsi člani so tudi avtorji glasbe, Béla je avtor okoli 180 pesmi, prevajalec mnogih pesnikov in avtor več knjig s področij astronomije, logike in drugih znanosti. Med drugim je tudi avtor ponarodele slovenske pesmi Zelena dežela, ki jo je izvajala skupina Victory.

| | OKT 21 PON

Giuseppe Verdi: LA TRAVIATA

Solisti, zbor in orkester SNG Opera in balet Ljubljana 11:00, SNG Opera in balet Ljubljana
| | NOV 11 PON