Nuša Rejc, violina
Beata Ilona Barcza, klavir
*
Evelina Kovačič, rog
Katalin Peter, klavir
Spored:
Anja Kralj (2000):
Esteza I
* krstna izvedba
Johannes Brahms (1833–1897):
Sonata za violino in klavir št. 1 v G - duru, op. 78
Vivace ma non troppo
Adagio
Allegro molto moderato
*
Vladimir Lovec (1922–1992) :
Intrada za rog in klavir
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791):
Koncert za rog št. 3 v Es-duru, K. 447
Allegro
Romanca
Allegro
Camille Saint-Saëns (1835–1921):
Romanca za rog in klavir v F-duru, op. 36
Nuša Rejc se je pričela učiti violino pri sedmih letih na Glasbeni šoli Cerkno. Pod vodstvom prof. Petre Jurić je opravila sprejemni izpit na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana, kjer je šolanje nadaljevala pri prof. Tatjani Špragar, nato pa na Akademiji za glasbo v Ljubljani pri prof. Vasiliju Meljnikovu. Zdaj zaključuje študij pod mentorstvom prof. Žige Branka. Prejela je številne nagrade na mednarodnih in državnih tekmovanjih. Izvedla je več samostojnih recitalov in kot instrumentalistka redno sodeluje v različnih simfoničnih in komornih zasedbah. Večkrat se je predstavila na priložnostnih nastopih pod okriljem Univerze v Ljubljani, Festivala Ljubljana, Glasbene mladine Ljubljana in .abecede (Inštituta za raziskave umetnosti, kritične misli in filozofije). Je prejemnica štipendije Rotary Cluba Ljubljana za slovensko-češki glasbeni projekt Mladi talenti. Honorarno je izvedla več nastopov kot članica Orkestra Slovenske filharmonije in Orkestra Opera in balet Ljubljana. Svoje znanje izpopolnjuje na seminarjih pri profesorjih Wonji Kim-Ozim, Boženi Angelovi, Stefanu Milenkoviću, Dan Zhuju in Latici Honda-Rosenberg.
Beata Ilona Barcza je pianistka in komorna glasbenica iz Madžarske. Magisterij je zaključila na Univerzi v Pécsu na Akademiji za glasbo in vizualno umetnost (2013). Med šolanjem se je udeležila mnogih tekmovanj, na katerih je osvojila številne prve nagrade. Kot pianistka je redno nastopala na recitalih v Narodnem gledališču Pécs z odlično sopranistko Marianno Váradi. Beato zanimajo tudi glasbila s tipkami, tipična za staro glasbo. Na Madžarskem se je tri leta dodatno izobraževala v igranju čembala. Na povabilo Malcolma Bilsona se je v Ithaci (ZDA) udeležila njegovega mojstrskega tečaja fortepiana, v Ljubljani pa mojstrskega tečaja za pedalflügel Daliborja Miklavčiča. Leta 2015 se je preselila v prestolnico, potem ko je prejela štipendijo za študij na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu Jasminke Stančul. Kot pianistka je sodelovala na mojstrskih tečajih Vasilija Meljnikova (violina), Žige Branka (violina), Roka Zgonca (violina), Lane Trotovšek (violina), Jake Stadlerja (violončelo), Edite Garčević Koželj (petje), Pie Brodnik (petje), Marianne Váradi (petje) in Andreja Zupana (klarinet). Barcza rada sodeluje tudi s pevci – v Cankarjevem domu je bila članica komornega orkestra za predstave Snežne kraljice (Mathew King). V Slovenski filharmoniji je že večkrat nastopala v različnih sodobnih glasbenih projektih. Kot solistka je v spremstvu orkestra igrala na Madžarskem in v Italiji. V komornih zasedbah je koncertirala po Sloveniji, Avstriji, Švici, Hrvaški in Srbiji. Trenutno dela kot korepetitorka violine na Akademiji za glasbo v Ljubljani.
*
Evelina Kovačič je svojo glasbeno pot začela pri osmih letih v Godbeni šoli KD Cerknica pri prof. Nikici Banjacu in prof. Justinu Felicijanu. Leta 2021 je začela obiskovati Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana pri prof. Primožu Zemljaku. Leta 2023 je na državnem tekmovanju TEMSIG osvojila drugo nagrado in zlato priznanje. Letos je uspešno opravila sprejemni izpit in se vzporedno izobražuje na Akademiji za glasbo in uprizoritveno umetnost v Gradcu v razredu profesorja Ozana Çakarja. Redno se izobražuje pri priznanih profesorjih, kot so: Raimund Zell, Johannes Hinterholzer, Szabolcs Zempléni in drugi. Je članica številnih orkestrov, in sicer: Slovenskega mladinskega orkestera, Simfoničnega orkestera Cantabile, Orkestra Pehlivanian Opera Academy, Mednarodnega mladinskega orkestra Alpe-Adria. Z njimi je v zadnjih letih gostovala v Sloveniji, Švici, Italiji, Nemčiji in Avstriji.
Katalin Péter je rojena v Kanjiži v Vojvodini. Že v mladosti se je odločila za glasbo in se pričela učiti klavir in kitaro. Srednjo šolo klavirja je končala v Subotici pri prof. Mariji Sekelj, leta 1993 diplomirala, čez dve leti še končala magisterij pri prof. Arbu Valdmi na novosadski akademiji za glasbo. Že v študijskih letih je bila večkrat prvonagrajena na republiških in zveznih tekmovanjih mladih glasbenikov. Kot solistka je nastopala z Vojvodinskim mladinskim orkestrom, Novosadskim komornim orkestrom in Subotiško filharmonijo. Koncertirala je v vseh večjih kulturnih središčih bivše Jugoslavije (Zagreb, Sarajevo, Beograd, Ljubljana) in tudi v tujini. Snemala je za RTV Novi Sad, RTV Beograd in RTV Slovenija. Danes je zaposlena kot korepetitorica in učiteljica klavirja na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani. Večkrat se je tudi pojavila kot interpretka sodobne slovenske glasbe na Noči slovenskih skladateljev DSS. Kot umetniška sodelavka sodeluje tudi na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Večkrat je bila sodelujoča pianistka na glasbenih seminarjih in na mednarodnih tekmovanjih.