LETNI KONCERT

31. letni koncert

Za rezervacijo brezplačnih vstopnice pokličite: Glasbena mladina ljubljanska, od ponedeljka do petka od 9.00 do 17.00: 041/730-430 od 9.00 do 14.00: 01/426-84-71, e-pošta: gml.drustvo@siol.net. Vstopnica bo na voljo od 19.00 dalje na prizorišču koncerta. Rezervacija poteče ob 19.25.

Mešani mladinski pevski zbor Veter Ljubljana
Tereza Podlogar
, zborovodkinja
Blanka Čakš
, klavir

Spored:

Hrabroslav Volarič: 
Divja rožica (besedilo Simon Jenko) 

Primorska ljudska, prir. Mihael Rožanc: 
Dober večer

Ljudska iz Tolmina, prir. Pavle Kalan: 
Ni trjeba črne tinte

Prekmurska ljudska, prir. Nataša Kocjančič: 
Speivaj nama, Katica

Švedska ljudska, prir. Gunnar Eriksson: 
Vem kan segla (Kdo lahko pluje)

Eliezer Goldfarb, prir. Gil Aldema: 
Shalom aleichem (Mir z vami)

Ljudska iz Andaluzije, prir. Dante Andreo: 
El Vito 

Irska ljudska, prir. Satoši Suto: 
Down by The Salley Gardens (Dol ob vrtovih Salley, besedilo William Butler Yeats)

Trad. škotska, prir. Bob Chilcott: 
Mairi's Wedding (Mairijina poroka, besedilo Sir Hugh Robertson)

*

Alan Menken, prir. Roger Emerson: 
Beauty and the Beast (Lepotica in zver, besedilo Howard Ashman)

Alan Menken, prir. Ed Lojeski: 
A Whole New World (Cel novi svet, besedilo Tim Rice)

Alan Menken, prir. Roger Emerson: 
The Little Mermaid (Mala morska deklica, besedilo Howard Ashman)

Mešani mladinski pevski zbor Veter Ljubljana je jeseni leta 1989 ustanovila Glasbena mladina ljubljanska z namenom spodbuditi zanimanje za zborovsko glasbo med ljubljanskimi srednješolci in jim ponuditi možnost za prvo izobrazbo glasu. Zbor je uspešno postavil na noge njegov prvi dirigent Marko Vatovec. Leta 1991 je vodstvo pevcev prevzela Mihaela Pihler, nasledil pa jo je Matjaž Barbo. Jeseni leta 1993 je zbor prevzela dirigentka Urša Lah in pod njenim vodstvom je Veter postal eden najboljših slovenskih mladinskih pevskih sestavov. Od  septembra 2009 ga vodi Tereza Podlogar. Visoko kvaliteto zbora potrjujejo osvojene zlate plakete, prva mesta in posebne nagrade na zborovskih tekmovanjih v domovini in tujini: v Celju (1995 in 1997), Neerpeltu v Belgiji (1996 in1998), Pohlheimu v Nemčiji (1999), Corku na Irskem (2000), Budimpešti (2001), Lindenholzhausnu v Nemčiji (2001), v Splitu (2002), Prevezi v Grčiji (2002 in 2004), Arnhemu na Nizozemskem (2005), Splitu (2006), Bratislavi (2007, 2012), Herceg Novem (2016), Riminiju in Pragi (2013,  2018, srebrna plaketa). V skladu z izobraževalnim poslanstvom zbora sestavljajo koncertni program skladbe različnih glasbenozgodovinskih stilnih obdobij, pomemben poudarek je na glasbi 20. stoletja in prvih izvedbah del mladih slovenskih skladateljev. Posebno pozornost namenjajo pevci slovenski ljudski glasbi, preko posameznih pesmi pa se seznanijo tudi z glasbenim izročilom drugih narodov. Občasno se zbor posveča tudi vokalno-inštrumentalnim delom. Poleg svoje redne koncertne dejavnosti nastopi Veter vsako leto na glasbenem dogodku Glasbene mladine ljubljanske, imenovanem Zborovski pevci za zborovske pevce, na katerem se ljubljanskemu občinstvu predstavijo mladinski pevski sestavi iz Slovenije in tujine. Zbor sodeluje tudi pri različnih  kulturnih projektih, glasbeno-scenskih predstavah in na seminarjih za izobraževanje zborovodij.

Tereza Podlogar je diplomirala na oddelku za glasbeno pedagogiko na ljubljanski Akademiji za glasbo ter zaključila študij orgel v razredu prof. Klausa Kuchlinga na Koroškem deželnem konservatoriju v Celovcu.  V študijskem letu 2002/03 se je v okviru študentske izmenjave izpopolnjevala na Visoki šoli za glasbo v Kölnu (orgle pri prof. T. Mechlerju, zborovsko dirigiranje pri prof. E. Metternichu). Na področju zborovskega dirigiranja se je dodatno izobraževala pri norveškem dirigentu Ragnarju Rasmussenu. Od leta 2005 do 2009 je vodila vokalno skupino Solalei, od leta 2004 do 2010 je bila članica in korepetitorka Akademskega pevskega zbora Tone Tomšič, v sezoni 2009/10 pa je prevzela vodenje MeMPZ Veter. Poučuje orgle in klavir v različnih glasbenoizobraževalnih ustanovah, kot organistka pa deluje v župniji Ljubljana Koseze.


Prihajajoči koncerti

| | MAJ 19 ČET

GLASBENA ULICA, 19.5.2022

Alenka Jezernik, tolkala · Živa Žohar, trobenta 19:00, Velika dvorana KGBL (Vegova 7)
| | MAJ 25 SRE

PRISLUHNIMO, 25.5.2022

Jaka Škoberne, kitara · Bilka Peršič, harfa 19:30, Rdeča dvorana Magistrata
| | MAJ 30 PON

DOBIMO SE NA MAGISTRATU, 30.5.2022

Zarja Ule, violina · Alina Rovan, saksofon 19:30, Rdeča dvorana Magistrata
| | JUN 2 ČET

CESARJEVA NOVA OBLAČILA

Policijski orkester 10:30, Linhartova dvorana Cankarjevega doma
| | JUN 2 ČET

GLASBENA ULICA, 2.6.2022

Emanuel Mikac, evfonij · Tilen Udovič, bariton · Peter Grdadolnik, bariton 19:00, Velika dvorana KGBL (Vegova 7)

Na sporedu


| | DEC 10 PET
10. december 2021 19:30 Slovenska filharmonija, Dvorana Marjana Kozine
Brezplačne vstopnice - obvezna rezervacija.