Kje je Tina?

Pozor, odpri v novem oknu. natisni

otroška kantata (v glasbi, besedi in sliki)

rtv

Torek, 7. januarja 2020, ob 10.00
Ponedeljek, 13. januarja 2020, ob 10.00
Linhartova dvoranaCankarjevega doma

Simfonični orkester RTV Slovenija
Otroški pevski zbor RTV Slovenija

Dirigentka: Anka Jazbec
Pripovedovalec: Blaž Šef, igralec

Režiser: Klemen Markovčič
Libreto: Barbara Gregorič-Gorenc
Skladatelj: Matevž Goršič
Ilustracije: Andreja Gregorič


Kantata Kje je Tina? je zasnovana kot splet samostojnih glasbenih stavkov (skladb, songov), ki jih besedilno spretno povezuje igralec Blaž Šef. Beseda kantata lahko za mlada ušesa zazveni pretežko, vendar se Kje je Tina? zelo spogleduje z muzikalom. Gre za izjemno besedilno delo Barbare Gregorič Gorenc, nastalo po resnični zgodbi, in spretno karakterno uglasbitev Matevža Goršiča.

Tina gre z očkom v mestni park, a on zaradi prevelike utrujenosti zadremlje na klopci. Tino pa zanima dogajanje okoli nje: guga se na gugalnici, opazuje metulja in opazi veverico. Steče za njo in … in … se izgubi … Kje je Tina? Jo bomo našli?

Vsi smo v življenju kdaj Tine in Oskarji.

mag. Matej Jevnišek,
urednik za otroško glasbo, Prvi RaSLO

Namenjeno predšolskim otrokom in osnovnošolcem od 1. do 4. (5.) razreda.

Vstopnica stane 5,00 EUR. Za učitelje (spremstvo) je vstopnica brezplačna (1 učitelj na 15 učencev). Telefonska rezervacija vstopnic in naročilnica, poslana do 30. 9. 2019, vam zagotavljata nakup vstopnic po objavljeni ceni. Pridržujemo si pravico do spremembe sporedov, terminov in cene vstopnic.


3poz_CD_CMYK RTV_logoDSimfoniki