Večer komornih plesov

Pozor, odpri v novem oknu. natisni

Kvartet klarinetov A vista
Aljaž Kalin Kante, klarinet, es klarinet
Julija Vrabec, klarinet
Martina Strasser, klarinet
David Gregorc, basovski klarinet

Koncert z besedo povezuje Dejan Pevčević.
Besedila je izbral Dejan Pevčević.

AVISTA_Ajda_Porenta2Foto: Ajda Porenta

Spored:

Ferenc Farkas (1905–2000):
Antiche danze ungheresi del 17. secolo
(Stari madžarski plesi iz 17. stoletja)
I. Intrada
II. Lassù
III. Lapockàs tànc
IV. Ugròs

Charles Baudelaire: Plešoča kača
Prevedla Marija Javoršek

Gyulai Gaal Janos (1924–2009):
Négy romantikus játék (Štiri romantične igre)
I. Allegretto con leggierezza
II. Presto
III. Andante
IV. Animato

Hafis: Držim leva za šapo (izsek)
Prevedla Barbara Škoberne

Leon Firšt (1994):
Preludij in štirje plesi
I. Preludij
II. Tango
III. Sarabanda
IV. Samba
V. Gigue

*krstna izvedba

Jorge Luis Borges: Tango (izsek)
Prevedel Aleš Berger

Astor Piazzolla (1921–1992), prir. Henry Lemoine:
Histoire du tango (Zgodovina tanga)
I. Bordel 1900
II. Kavarna 1930
III. Nočni klub 1960
IV. Današnji koncert

KVARTET KLARINETOV A VISTA je začel delovati v študijskem letu 2014/15 pod mentorstvom prof. Jožeta Kotarja, da bi se izpopolnjeval v komornem igranju, skupno poustvarjal slovenska in tuja glasbena dela ter se udeleževal festivalov in tekmovanj. Člani so študentje Akademije za glasbo v Ljubljani. Prvi odmeven uspeh so dosegli na državnem tekmovanju TEMSIG leta 2015, ko so prejeli zlato priznanje in prvo nagrado. V okviru Imaga Sloveniae so imeli istega leta tudi celovečerni koncert v cerkvi sv. Florijana ter se s polovico recitala udeležili Festivala Lent v Mariboru. V lanskem študijskem letu so se predstavili na koncertu v okviru Glasbene mladine ljubljanske v Klubu Cankarjevega doma ter v okviru GM odra v Slovenski filharmoniji, sodelovali so tudi na odprtju festivala Opera in penine SNG Opere in baleta Ljubljana ter nastopili v okviru poletne šole Celeia v Celju, Ars Prvine v Zagorju, v okviru GM odra v Braslovčah ter v mestu Feld am See v Avstriji. V letošnjem študijskem letu so izvedli celovečerni koncert na festivalu Nei Suoni v Italiji ter zmagali na mednarodnem tekmovanju v Carlinu v Italiji. Aktivno tudi sodelujejo z Radiom Maribor ter RTV Slovenija, s katerima so posneli več koncertov in studijskih posnetkov.

  • Petek, 7. septembra 2018, ob 20.00, Lavričeva knjižnica v Ajdovščini
  • Torek, 11. septembra 2018, ob 20.00, atrij Magistrata
    (v primeru slabega vremena Rdeča dvorana Magistrata)
  • Sreda, 12. septembra 2018, ob 20.00, Cerkev sv. Petra in Pavla na Ladji
  • Četrtek, 13. septembra 2018, ob 20.00, dvorec Bukovje v Dravogradu